Bitcoin to szybko rosnący motor gospodarczy zasilający sam siebie – technologia zyskuje coraz więcej użytkowników i rośnie w sile z czasem. Dzieje się tak dlatego, że bitcoin oferuje ogromną, globalną platformę, otwartą dla każdego. Każdy może na niej pracować i ją rozwijać. Dzięki BTC, ludzie mogą wykonywać transakcje w internecie, nie wymagające żadnej walidacji czy potwierdzenia przez pośrednika, co oznacza bezpieczną transakcję peer-to-peer. Ponieważ BTC to waluta cyfrowa, operuje jak coś w rodzaju e-maila dla pieniędzy. Musisz stworzyć adres e-mail aby otrzymywać wiadomości od innych, i podobnie, musisz stworzyć portfel bitcoin aby przechowywać i wysyłać pieniądze za pomocą zwykłego smartfona.

Rezultat iskanja slik za buy bitcoin

Może jesteś jedną z osób, które od dawna chciały posiadać swoje własne zasoby krypto i zastanawiają się, czy da się zakupić BTC natychmiastowo. Oczywiście, istnieje wiele sposobów na zakup kryptowaluty BTC, za pomocą karty płatniczej lub kredytowej, PayPal, online na platformie wymiany, za pomocą przelewu, i tak dalej. Ciężko wybrać najlepszy sposób na zakup bitcoin. Po otwarciu konta-adresu Bitcoin, możesz zacząć kupować monety. Podczas gdy systemy finansowe są niewygodne i naliczają wiele dodatkowych opłat, bitcoin zapewnia wspólny język dla komputerów w sieci, pozwalający na natychmiastowy, bezpieczny transfer środków. Oznacza to znacznie niższe koszta i brak pośredników.

Metody Natychmiastowego Zakupu Bitcoin

1. Bankomaty Bitcoin: W dzisiejszych czasach, bankomaty Bitcoin można znaleźć w większości dużych miast na świecie. Wystarczy tylko karta płatnicza lub kredytowa. Bankomaty nie wymagają żadnej weryfikacji tożsamości za pomocą dokumentu. To maszyny z rodzaju „kup i idź”, które pozwalają szybko i wygodnie zakupić bitcoiny z natychmiastową wymianą na gotówkę.

2. Płatności kartą kredytową: jeżeli chcesz zakupić Bitcoin przez kartę kredytową, istnieją specjalizowane aplikacji pomagające to osiągnąć, takie jak: crypterium, coinmama, VirWox, cubits, coinbase, i inne. W nich wszystkich, możesz wybrać rodzaj monety którą chcesz zakupić, metodę płatności, oraz ilość, jaką chcesz kupić. Następnie, natychmiastowo otrzymujesz bitcoin w swoim portfelu. Wszystkie aplikacje oferują dość prosty interfejs pomagający w nawigacji. Należy jednak mieć na uwadze, że ta metoda zakupu oznacza doliczenie dodatkowych opłat, różnych w każdej aplikacji.

3. Kupowanie od osób fizycznych: transakcje bitcoin między osobami fizycznymi przeprowadza się osobiście lub przez specjalizowane strony internetowe. Na stronie, wybierasz kraj i miasto, wypełniasz pozostałe pola, zawierające informacje takie jak numer i metodę płatności. Sprzedający na stronach są oceniani w zależności od ilości transakcji zakończonych sukcesem, ale mimo tego, nie zaleca się korzystania z tych stron, ze względu na duże ryzyko oszustwa. Z drugiej strony, możesz spotkać osobę, która chcę sprzedać bitcoin i natychmiastowo prześle wybraną kwotę na twój portfel. Metodę płatności uzgodnisz z tamtą osobą.

4. Zakup przelewem bankowym: istnieją aplikacje, które wspierają natychmiastowy zakup Bitcoin przez przelew bankowy. Przykładem jest tu change, czyli oparta na blockchain platforma finansowa pozwalająca kupować, sprzedawać, i handlować bitcoinami natychmiastowo, bez opłat. Wpłacanie środków przez przelew bankowy w aplikacji jest darmowe, ale prędkość przesyłu środków jest zależna od możliwości twojego banku.